Weboldalunk az ünnepek alatt is üzemel, azonban nincs kiszállítás 2024.12.24-től 29-ig és 2024.12.31-től 2025.01.01-ig. Ügyfélszolgálatunk 2025.01.06-tól újra elérhető.

Weboldalunk az ünnepek alatt is üzemel, azonban nincs kiszállítás 2024.12.24-től 29-ig és 2024.12.31-től 2025.01.01-ig. Ügyfélszolgálatunk 2025.01.06-tól újra elérhető.

Vitamin körömre: mikor és mit érdemes szedni?

Elvékonyodott köröm erősítése természetes módszerekkel

Tartalomjegyzék

A körmök állapota sokkal többet elárulhat az általános egészségi állapotról, mint azt elsőre gondolnánk. A fényes, erős és egyenletes köröm állapotromlása nemcsak esztétikai szempontból lehet jelzésértékű számunkra, hanem fontos belső folyamatokra is utalhat. Érdemes figyelemmel kísérni a köröm elváltozásait, mert ezek vitamin- vagy ásványi anyagok hiányára, hormonális változásokra vagy más egészségügyi problémákra is utalhatnak.

Cikkünkből megtudhatod milyen vitaminokat- és ásványi anyagokat érdemes biztosítani körmeink számára, illetve mely tápanyagok segíthetnek a töredezett, elvékonyodott köröm erősítése szempontjából.

A köröm vitaminhiány jelei

A köröm egyáltalán nem csak a kezek dísze – állapota árulkodhat a szervezet belső vitamin- és ásványianyag-ellátottságáról is. Ha a szervezetben hiány lép fel egyes tápanyagokból, az sok esetben elsőként a bőrön, a hajon és a körmökön válik láthatóvá. A „haj, bőr és köröm” hármasa nem véletlenül kerül egy kategóriába: ezek a szervezeti egységek hasonló tápanyagokra reagálhatnak érzékenyen. 

A leggyakoribb köröm vitaminhiány jelei közé tartozik a töredezett köröm, a puha köröm, az elvékonyodott köröm és a csíkos köröm. Ezek az elváltozások sokszor nemcsak külső behatások – például tisztítószerek, körömlakklemosók vagy mechanikai sérülések következményei lehetnek, hanem akár belső okok, például tápanyaghiány is állhat a hátterükben. A köröm aktuális állapota gyakran az elsők között jelzi, ha a szervezet valamilyen hiányállapottal küzd.

Az alábbi körömelváltozások esetén gyanakodhatunk vitamin- vagy ásványianyag-hiányra.

Töredezett köröm

A könnyen hasadó, szétváló köröm sok esetben összefüggésbe hozható biotinhiánnyal, de az A-, C- és E-vitamin, valamint a cink és a vas nem megfelelő szintje is szerepet játszhat az ilyen problémák megjelenésében. Ezek az anyagok hozzájárulhatnak a körömlemez rugalmasságának és ellenálló képességének fenntartásához.

Puha köröm

A puha, hajlékony köröm mögött gyakran állhat B-vitamin hiány. Különösen a biotin (B7-vitamin), de a kalcium és D-vitamin alacsony szintje is közrejátszhat. A D-vitamin többek között a kalcium felszívódásához is szükséges, így ezek együttes pótlásával támogathatjuk a köröm szilárdságát.

Elvékonyodott köröm

Az elvékonyodott köröm vitaminokkal történő erősítése során fontos segítőnk lehet a vas, a folsav, a B12-vitamin, valamint a fehérjék és aminosavak. A vashiány például gátolhatja a köröm növekedését és gyengítheti annak szerkezetét, így érdemes lehet olyan vitamint választani körömre, ami tartalmazza ezeket az ásványi anyagokat.

Csíkos köröm

A köröm vitaminhiány jele lehet a hosszanti vagy haránt irányú csíkozottság is, különösen akkor, ha más tünetek is társulnak hozzá. A hosszanti csíkok idősebb korban természetesebb jelenségnek számítanak, azonban fiatalabbaknál jelezhetnek például B12-vitamin- vagy cinkhiányt. A csíkos köröm okai közül a harántcsíkok – más néven Beau-vonalak – gyakran valamilyen betegség, lázas állapot vagy tápanyaghiány következményeként jelennek meg.

Fehér foltok a körmön

Gyakori jelenség, amelyet sokan kalciumhiánynak tulajdonítanak, ám valójában sok esetben inkább cinkhiány állhat a háttérben. A cink hozzájárulhat a sejtosztódáshoz és a regenerációhoz, így hiánya a köröm növekedését és szerkezetét is befolyásolhatja.

Fontos megjegyezni, hogy a fent említett jelek nem minden esetben utalnak kizárólag vitaminhiányra. Előfordulhat, hogy hormonális változások, fokozott stressz, gyógyszerek mellékhatásai vagy krónikus betegségek is hasonló tüneteket okoznak. Ha a köröm állapotában hirtelen vagy tartós változást észlelsz, érdemes lehet szakemberhez fordulni, hogy pontos diagnózis alapján történhessen a megfelelő kezelés vagy étrendi kiegészítés.

Hasonló tüneteket tapasztalsz? Érdemes körülnézned Haj, bőr és köröm vitaminok között: tegyél a szépségedért minden nap – könnyedén!

Milyen vitaminokra van szüksége a körmöknek?

Körömerősítő vitaminok kapszula formában

A köröm erőssége, rugalmassága és gyors növekedése szoros összefüggésben állhat a szervezet tápanyagellátottságával. A megfelelő mennyiségű vitamin és ásványi anyag hozzájárulhat a köröm egészséges szerkezetének fenntartásához, csökkentheti a töredezés, elszíneződés vagy elvékonyodás esélyét. Lássuk, mely mikrotápanyagokat érdemes pótolnod a köröm vitaminhiány megszüntetésének céljából.

A-vitamin: a sejtnövekedés és regeneráció támogatója

Az A-vitamin elsősorban a bőr és a nyálkahártyák egészsége szempontjából ismert, de szerepet játszhat a sejtek megújulásában, így a köröm regenerációjában is. Hozzájárulhat a keratinizációs folyamatokhoz, azaz a körömsejtek megkeményedéséhez és szerkezetük stabilizálásához. A-vitamin hiány esetén a köröm töredezettebbé, fénytelenebbé válhat, és előfordulhat lassabb növekedés is.

Természetes formában megtalálható például a sárgarépában, sütőtökben, édesburgonyában, spenótban és májban. Ha támogatnád a sejtek differenciálódását, így a körmöd regenerációját is, valamint fenntartanád a bőröd normál állapotát, érdemes kipróbálnod Hair & Beauty vitaminkomplexünket!

Fontos megjegyezni, hogy az A-vitamin zsírban oldódó vitamin, így nagy mennyiségben történő pótlása esetén fennállhat a túladagolás veszélye.

B-vitamin komplex: a köröm anyagcseréjének kulcsszereplői

A B-vitamin csoport több tagja is szerepet játszhat a köröm egészségében. A B1-vitamin (tiamin), B2-vitamin (riboflavin), B3-vitamin (niacin), B5-vitamin (pantoténsav), B6-vitamin (piridoxin), B9-vitamin (folsav) és a B12-vitamin mind részt vehetnek a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban. Ezek a vitaminok együttesen segíthetik elő, hogy a körömlemez megfelelően fejlődjön, növekedjen, és ellenállóbbá váljon a külső hatásokkal szemben.

A B12-vitamin különösen fontos, mivel hiánya esetén elvékonyodhat, elszíneződhet a köröm, vagy megjelenhet a hosszanti csíkozottság. A folsav és a B6-vitamin hozzájárul a köröm normál szerkezetének fenntartásához. 

A B-vitaminok természetes forrásai közé tartoznak a húsok, halak, tojás, tejtermékek, teljes kiőrlésű gabonák, hüvelyesek, olajos magvak, valamint egyes zöld leveles zöldségek. Vegán vagy vegetáriánus étrend esetén kiemelten fontos lehet a B12-vitamin pótlásának átgondolása, mivel ez főként állati eredetű élelmiszerekben található meg. 

Amennyiben a B-vitaminok kombinált pótlására van szükséged, kitűnő választás lehet számodra a B-12 Komplex B-vitamin csepp készítmény.

C-, D-, és E-vitamin: antioxidáns védelem és szerkezeti támogatás

A C-vitamin hozzájárul a megfelelő kollagénképződéshez és ezen keresztül a bőr, illetve a köröm normál állapotának, működésének fenntartásához. Antioxidáns hatása révén védelmet nyújthat a sejtek számára az oxidatív stresszel szemben, ami szintén hozzájárulhat a köröm növekedéséhez, erősebbé válásához. Hiányában a köröm törékenyebbé válhat, növekedése lelassulhat. Természetes forrásai közé tartozik a citrusfélék, a paprika, a brokkoli és a bogyós gyümölcsök.

A D-vitamin elsősorban a kalcium és a foszfor felszívódásában játszhat szerepet, amely közvetve hozzájárulhat a köröm szilárdságához. A puha, hajlékony köröm sok esetben alacsony D-vitamin szinttel is összefüggésbe hozható. A megfelelő D-vitamin szint fenntartása segítheti az ásványi anyagok beépülését a szövetekbe, így a körmökbe is. Termelődésének legfőbb serkentő forrása a napfény, de kisebb mennyiségben megtalálható a tojásban és a halolajban is.

A E-vitamin a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméért felel, így közvetve támogathatja a sejthártyák épségét, és segíthet megelőzni a körömlemez kiszáradását, töredezését. Különösen fontos lehet akkor, ha a köröm gyakran van kitéve vegyszereknek, hideg időjárásnak vagy mechanikai sérüléseknek. Hozzájárulhat a sejtek regenerációjához, valamint a vérkeringés javításához, így közvetetten támogathatja a körömágy egészségét is. Az olívaolaj, a napraforgómag, a mandula és az avokádó is egyaránt ermészetes forrásai az E-vitaminnak.

Biotin szerepe a körömerősítésben

A biotin – más néven B7-vitamin, vagy H-vitamin – a leggyakrabban említett vitamin, ha a körömerősítésről van szó. Ez egyébként nem véletlen, hiszen a biotin  hozzájárul a haj, az idegrendszer, a nyálkahártyák és a bőr normál működéséhez. Emellett részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban, valamint a makrotápanyagok normál anyagcseréjében. Több kutatás is utal arra, hogy biotinpótlás hatására a köröm vastagabbá és ellenállóbbá válhat, különösen akkor, ha korábban hajlamos volt a töredezésre vagy rétegződésre. A természetes biotin források közé tartozik a tojássárgája, a máj, a diófélék és a teljes kiőrlésű gabonák. 

Amennyiben valamilyen okból kerülnöd kell ezen élelmiszerek fogyasztását, az USA medical legújabb innovációja, a biotint is tartalmazó Haj Gumi-vitamin étrend-kiegészítő pasztilla hasznos kiegészítő lehet számodra.

Cink és vas: a növekedés és regeneráció támogatói

A cink hozzájárul a köröm és a bőr normál állapotának fenntartásához. Emellett szerepet játszik a sejtosztódásban, ami érinti a köröm szövet képződését is. Hiánya tehát befolyásolhatja a köröm növekedését, ami csíkok, barázdák, fehér foltok megjelenéséhez is vezethet.  A cink egyébként hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez és a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez is. Ez különösen stresszes időszakokban lehet fontos, amikor a köröm is sérülékenyebbé válhat. Ha szeretnéd támogatni a bőr, a haj és a köröm normál állapotának fennmaradását, nézd meg Szerves Lalmin® szelén + cink kapszulánkat.

A vas a hemoglobin alkotóelemeként segítheti az oxigén szállítását a sejtekhez – beleértve a körömsejteket is. Vashiány esetén a köröm elvékonyodhat, kanálszerűen meghajolhat, és lassabban is nőhet. Vasat tartalmaz például a vörös hús, a spenót, a hüvelyesek, illetve egyes dúsított gabonafélék.

Természetesen a kiegyensúlyozott étrend mellett ezeket az ásványi anyagokat is pótolhatod külső forrásból. Jó választás lehet a Hair and Beauty Hajvitamin, amivel napi egy kapszula segítségével támogathatod egészséged és szépséged!

Vitamin körömre: Természetes forrásból vagy kapszula formájában?

Vannak olyan élethelyzetek és körülmények, amikor a szervezet tápanyagigénye megnőhet, vagy felszívódásuk romolhat. Ilyen lehet például:

  • a terhesség vagy a szoptatás,
  • a fokozott fizikai vagy szellemi igénybevétel,
  • a tartós stressz,
  • a vegetáriánus vagy vegán étrend,
  • vagy éppen valamilyen felszívódási zavar (pl. emésztőrendszeri betegség esetén).

Ezekben az esetekben előfordulhat, hogy a szervezet nem jut elegendő mennyiségben bizonyos vitaminokhoz vagy ásványi anyagokhoz. Ezek pótlása többféleképpen történhet: egyrészt kiegyensúlyozott, tápanyagokban gazdag étrenden keresztül, másrészt – indokolt esetben – célzott étrend-kiegészítők formájában is. Az ideális megoldás mindig az adott egyén szükségleteitől, életmódjától és egészségi állapotától függ.

Elvékonyodott és puha köröm: mi állhat a háttérben?

A puha és töredező kötöm nem szép látvány

Az elvékonyodott és puha köröm nem csupán esztétikai problémát jelent, hanem gyakran figyelmeztető jel is lehet. Ilyen típusú elváltozások esetén mindig érdemes alaposan megvizsgálni, hogy milyen belső vagy külső tényezők állhatnak a háttérben. A köröm szerkezetének változása ugyanis összefüggésben lehet az életmódunkkal, a hormonális egyensúllyal, a tápanyagellátottsággal de akár a mindennapi környezeti hatásokkal is.

Hormonális okok

A hormonrendszer működése alapvetően befolyásolhatja a bőr, a haj és a köröm állapotát. A hormonális egyensúly felborulása – akár átmenetileg, akár tartósan – változásokat idézhet elő a köröm szerkezetében, növekedésében és szilárdságában.

  • A pajzsmirigy alulműködése (hypothyreosis) tipikusan olyan állapot, amelynek egyik lehetséges tünete a könnyen hajló, elvékonyodott köröm. Ez az állapot lelassíthatja a sejtek regenerációját, csökkentheti a keratinképződést, és befolyásolhatja a körömlemez víz- és tápanyag-ellátottságát is.
  • A menopauza időszaka – amikor az ösztrogénszint természetes módon csökken – szintén hatással lehet a köröm állapotára. Az ösztrogén a bőr és a köröm hidratáltságát is segítheti fenntartani, így hiánya kiszáradáshoz, törékenységhez és a köröm gyengüléséhez vezethet.
  • Hasonlóan érzékeny időszak a terhesség és a szoptatás, amikor a szervezet tápanyagigénye megnő, és az anyai vitamin- és ásványianyag-raktárak könnyen kimerülhetnek – különösen vasból, kalciumból, biotinból vagy B12-vitaminból. Ez nemcsak fáradékonyságban, hanem töredezett köröm vagy hajhullás formájában is megnyilvánulhat.
  • A hosszú távon fennálló, krónikus stressz szintén befolyásolhatja a hormonháztartást (pl. kortizolszint emelkedése), és közvetetten ronthatja a köröm anyagcseréjét, illetve a tápanyagok felszívódását is.

Életmódbeli tényezők

A köröm állapota szoros összefüggést mutathat a mindennapi szokásokkal, különösen az étrenddel, a folyadékbevitellel és az életvitel általános minőségével.

  • A vitamin- és ásványi anyagokban szegény étrend hosszú távon megmutatkozhat a köröm lassabb növekedésében, elvékonyodásában, csíkozottságában vagy töredezésében.
  • A szigorú fogyókúrák, az egyoldalú étkezés, vagy az étkezési zavarok (pl. anorexia, bulimia) hatására a szervezet tartalékai kiürülhetnek, ami kihatással lehet a haj, bőr és köröm szerkezetére egyaránt.
  • A dohányzás szintén rontja a perifériás vérkeringést, így kevesebb oxigén és tápanyag jut el a körömágyhoz, ami lassabb regenerációt és gyengébb körmöt eredményezhet.
  • Az elégtelen folyadékfogyasztás kiszáríthatja a köröm körüli bőrt és magát a körmöt is, míg a túlzott koffeinbevitel gátolhatja bizonyos ásványi anyagok – például a kalcium vagy a magnézium – felszívódását.

Külső hatások

A körmöket nap mint nap érik külső hatások, amelyek – ha rendszeressé vagy túlzottá válnak – gyengíthetik a köröm védőrétegét.

  • A gyakori kézmosás, főként agresszív szappanokkal vagy fertőtlenítőszerekkel, eltávolíthatja a bőr és a köröm természetes lipidrétegét. Ennek következménye a kiszáradt, repedezett köröm, amely könnyen hajlamos lehet a töredezésre.
  • A háztartási vegyszerek – például mosószerek, súrolószerek vagy tisztítószerek – irritálhatják a körömlemezt és a körömágyat, különösen, ha nem használunk védőkesztyűt. Ugyanígy problémát jelenthet a körömlakklemosók túlzott használata, főként ha azok acetontartalmúak, mivel ezek kiszáríthatják a körmöt és gyengíthetik a szerkezetét.
  • A hosszú ideig tartó vízben áztatás – például gyakori mosogatás, fürdőzés vagy uszodai jelenlét – feláztathatja a köröm keratinrétegét, ami puhábbá, hajlékonyabbá és sérülékenyebbé teheti azt. Ha ezekhez a hatásokhoz még vitamin- vagy ásványianyag-hiány is társul, a köröm regenerációja még lassabb lehet.

Mikor érdemes orvoshoz fordulni?

Ha a köröm elvékonyodása hirtelen jelentkezik, több ujjon egyszerre figyelhető meg, esetleg más tünetek – például hajhullás, fáradékonyság, sápadtság vagy bőrelváltozások – is társulnak hozzá, mindenképpen ajánlott szakorvosi kivizsgálás. Ilyen esetekben a háttérben állhat például vashiányos vérszegénység, pajzsmirigy-rendellenesség vagy más, kezelést igénylő egészségügyi probléma. A megfelelő laborvizsgálatok segíthetnek feltárni az okokat, és célzottan pótolni azokat a vitaminokat vagy ásványi anyagokat, amelyek hiánya a körömproblémákhoz vezethetett.

Csíkos köröm okai – mit jelezhet a köröm mintázata?

Csíkos köröm megjelenése és vitaminhiány

A körmön megjelenő csíkok nem ritkák, és gyakran ártalmatlan jelenségek – különösen idősebb korban. Ugyanakkor előfordulhat, hogy ezek a mintázatok valamilyen belső folyamatra vagy hiányállapotra hívják fel a figyelmet. Fontos megkülönböztetni a hosszanti (függőleges) és a haránt (vízszintes) csíkokat, mivel más-más okok állhatnak a hátterükben.

Hosszanti csíkok a körmön – mikor normális és mikor nem?

A hosszanti csíkok – más néven barázdák – a köröm növekedési irányát követő vonalak, amelyek a körömágytól a köröm széléig futnak. Enyhébb, sekély barázdák gyakran megjelennek az életkor előrehaladtával, és önmagukban nem feltétlenül utalnak betegségre. Az ilyen jellegű csíkos köröm okai közé tartozik az öregedéssel együtt járó vízvesztés és a sejtek anyagcseréjének lassulása.

Azonban mélyebb, feltűnő hosszanti csíkok esetén érdemes lehet megvizsgálni a következő lehetőségeket:

  • Vitaminhiány, különösen B12-vitamin vagy biotin hiány, amely befolyásolhatja a körömlemez regenerációját.
  • Cinkhiány, amely lassíthatja a sejtosztódást és a köröm normál növekedését.
  • Krónikus dehidratáció, alacsony folyadékbevitel vagy túlzott kézáztatás.
  • Autoimmun betegségek,
  • Körömsérülések, például manikűrözés során bekövetkező trauma a köröm-mátrixban

Harántcsíkok a körmön – komolyabb gondra utalhatnak

A harántcsíkok a körmön – orvosi nevükön Beau-vonalak – általában a köröm növekedésének átmeneti lelassulására vagy leállására utalnak. Ez a jelenség gyakran valamilyen szervezetet érő stresszhatás, vagy erőteljes gyulladásos folyamat után jelenik meg. A barázdák idővel előrehaladnak a köröm szélén, ahogy a köröm újra növekedni kezd.

Vízszintes vonalak a körmön megjelenhetnek például az alábbiak miatt is:

  • Lázas állapotok, influenzás vagy bakteriális fertőzések után.
  • Komoly tápanyaghiány, például vas-, cink- vagy fehérjehiány.
  • Pajzsmirigy-problémák, különösen pajzsmirigy-alulműködés.
  • Kemoterápia, sugárkezelés, gyógyszer-mellékhatás.
  • Súlyos stressz vagy traumás események, amelyek felborítják a szervezet egyensúlyát.

Fontos tudni, hogy a körmön lévő harántcsíkok aktuális helye alapján következtetni lehet arra, hogy mikor történt a szervezetet ért káros hatás. Mivel a köröm körülbelül 2-3 mm-t nő havonta, a csík távolsága a körömágytól segíthet időben visszakövetni az eseményt.

Mikor szükséges orvosi kivizsgálás?

A köröm csíkozottsága önmagában nem feltétlenül ad okot aggodalomra, azonban ha a csíkok hirtelen jelennek meg, mélyek, több ujjon egyszerre láthatók, vagy egyéb tünetek (például fáradékonyság, hajhullás, fogyás, bőrelváltozás) is társulnak hozzájuk, érdemes mielőbb orvoshoz fordulni.

A köröm mintázatának rendszeres megfigyelése segíthet abban, hogy időben felismerd a szervezeted belső egyensúlyzavarait – így a csíkos köröm nemcsak esztétikai kérdés, hanem hasznos jelző is lehet az egészség szempontjából.

Melyik a legjobb körömerősítő vitamin?

A kérdésre, hogy pontosan melyik a „legjobb” körömerősítő vitamin, nincs egyetlen, mindenki számára érvényes válasz. Ahogy láthattad, a köröm állapota rengeteg tényezőtől függ: életmódtól, táplálkozástól, genetikától, hormonháztartástól, sőt akár az aktuális egészségi állapotodtól is. Az viszont elmondható, hogy bizonyos vitaminok és ásványi anyagok pótlása hozzájárulhat a körmök megerősítéséhez, különösen, ha a háttérben tápanyaghiány áll.

Kombinált vitaminkészítmények a USA medicaltól a haj, a bőr és a körmök egészségéért

Az USA medical étrend-kiegészítői között több olyan termék is szerepel, amelyek összetevőik révén hozzájárulhatnak a haj, a bőr és a köröm egészségének támogatásához. Ezek a készítmények vitaminokat, ásványi anyagokat és növényi kivonatokat tartalmaznak, amelyek együttesen segíthetik elő a szépségápolási céljaid elérését.

⇒ Kattints ide, és böngészd át a haj, bőr és köröm vitaminok teljes kínálatát!

Összegzés

Ahogy láthatod, a köröm állapota gyakran többet árul el a szervezet működéséről, mint gondolnád. A töredezett, puha vagy csíkos köröm, illetve az elvékonyodott köröm megjelenése nem csupán esztétikai kérdés, hanem akár vitaminhiány vagy ásványianyag-hiány jele is lehet. A biotin, cink, vas, valamint az A-, B-, C-, D- és E-vitaminok mind hozzájárulhatnak a köröm megfelelő növekedéséhez és szerkezeti épségéhez – feltéve, hogy szervezetünk számára mindig megfelelő mennyiségben állnak rendelkezésére.

A legjobb körömerősítő vitamin mindig az, amely a szervezeted egyedi igényeit elégíti ki – legyen szó természetes forrásról vagy minőségi étrend-kiegészítőről.

Az étrend-kiegészítő készítmények nem helyettesítik az egészséges életmódot és a vegyes, kiegyensúlyozott étrendet.

Fontos!

A blogcikkeinkben közölt információk és állítások az étrend-kiegészítő és kozmetikum készítményeink összetevőiről, valamint azok hatásairól tudományos kutatások és klinikai vizsgálatok eredményein alapulnak. Ezeket az információkat az olvasók széles körű tájékoztatása céljából közöljük, és nem célunk bárkit, bármilyen módon termékek megvásárlására ösztönözni. A cikkekben közölt információk, illetve állítások alapját képező eredeti forrásokat minden esetben feltüntetjük a szöveges tartalom lezárásaként.
Fontos kihangsúlyozni, hogy az étrend-kiegészítők fogyasztása, illetve a kozmetikum készítmények használata nem helyettesíti a kiegyensúlyozott és változatos étrendet, valamint az egészséges életmódot. Fogyasztásuk, illetve használatuk nem helyettesíti továbbá a szakorvosi diagnózis felállítását, valamint a gyógyszeres, vagy bármilyen egyéb orvosi kezelést.
Mielőtt étrend-kiegészítőt fogyasztana, illetve kozmetikum készítményt használna, mindenképpen konzultáljon orvosával, különösen akkor, ha Ön terhes, szoptat, bármilyen egészségügyi problémája van, vagy gyógyszereket szed.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Szerző

Picture of <p><strong>Jake Crossman</strong></p> <p style="font-size: 14px; margin-top: -5px; line-height: 1.2;">     Nutrition Specialist (CNC-NASM) <br>     Managing Partner, USA Medical <br>     Los Angeles </p>

Jake Crossman

Nutrition Specialist (CNC-NASM)
Managing Partner, USA Medical
Los Angeles

Szenvedélyesen érdekel az egészség, és lenyűgöz az emberi test bonyolultsága. Szeretek elmélyülni abban, hogy mit jelent valójában egészségesnek lenni, és keresni a módját, hogyan lehetne ezt újragondolni. Folyamatosan keresem az új kutatásokat és lehetőségeket, amelyek hozzájárulnak az egészség megőrzéséhez és fejlesztéséhez.

Ugyanakkor egyértelmű, hogy valami nincs rendben: a történelem legfejlettebb „egészségügyi rendszere” áll rendelkezésünkre, mégis milliók halnak meg olyan betegségekben, amelyeknek már régen nem kellene fenyegetést jelenteniük.

Ezeknek az okoknak próbálok utánajárni. Célom, hogy a megszerzett ismereteket érthetően osszam meg, hogy te is gazdagodhass ezzel a tudással, és hozzájárulhass a saját egészséged megőrzéséhez.

Népszerű cikkeink

Legkelendőbb termékeink

What Our Clients Say
4830 vélemény