Weboldalunk az ünnepek alatt is üzemel, azonban nincs kiszállítás 2024.12.24-től 29-ig és 2024.12.31-től 2025.01.01-ig. Ügyfélszolgálatunk 2025.01.06-tól újra elérhető.

Weboldalunk az ünnepek alatt is üzemel, azonban nincs kiszállítás 2024.12.24-től 29-ig és 2024.12.31-től 2025.01.01-ig. Ügyfélszolgálatunk 2025.01.06-tól újra elérhető.

Deep Sleep Forte pihentető alvás kapszula 60 db

DEEP SLEEP FORTE – Nyugodt alvás természetesen
A DEEP SLEEP kapszula gondosan válogatott növényi kivonatokat és L-triptofánt tartalmazó étrend-kiegészítő készítmény. Az összetevők kiválasztását szakmai tapasztalat és tudományos ismeretek alapozták meg, figyelembe véve a hagyományos felhasználási tapasztalatokat is. A citromfű (Melissa officinalis), a komló (Humulus lupulus), a macskagyökér (Valeriana officinalis) és a golgotavirág (Passiflora incarnata) évezredek óta ismert és használt növények, amelyek természetes módon járulhatnak hozzá az esti ellazulás támogatásához és a kiegyensúlyozott idegrendszeri működéshez. A formula részeként alkalmazott L-triptofán egy esszenciális aminosav, amely a szerotonin és melatonin képződésének előanyaga a szervezetben. A kapszulák nem tartalmaznak tartósítószert, mesterséges adalékanyagokat vagy színezéket. MAGYAR – AMERIKAI FEJLESZTÉS

Étrend-kiegészítő kapszula
OGYÉI Notifikációs szám: 37534/2025
Kiszerelés: 60 db
Származási ország: EU

Leírás

Összetevők

Adagolás

Az egészséges élet alapja nem(csak) a megfelelő étkezés, a kellő mennyiségben bevitt vitamin és sport, de nem ám! A legfontosabb ugyanis az, hogy elegendő minőségű és mennyiségű alvásban legyen részünk. Minden más csak utána jön.

Ne feledjük, egy egészséges felnőtt normál alvásmennyisége hat-tíz óra is lehet, az alvásmegvonás pedig számos háborúban szolgált különösen kegyetlen kínzómódszerként. (Csak miheztartás végett: víz nélkül három-öt, alvás nélkül tizenegy, étel nélkül kb. hetven napon át tud életben maradni egy átlagember.)

 

Lássuk, pontosan miért van szükségünk elegendő alvásra!

  • Az alvás kedvezően befolyásolja a testsúlyt.
    Ennek oka, hogy az alváshiány növeli a ghrelin szintjét, mely egy az éhségérzetért felelős hormon, és csökkenti a leptin szintjét, mely a teltségérzetért felelős. Ez az oka annak, hogy az alváshiányos emberek nagyobb étvággyal esznek és több kalóriát fogyasztanak, mint társaik. Egy 2020-as kutatás eredményei megerősítik, hogy azok a felnőttek, akik kevesebb mint napi 7 órát aludtak, 41%-kal nagyobb valószínűséggel híztak el, mint azok, akik normál alvásmennyiséggel kalkulálhattak.
  • Javítja a termelékenységet és a koncentrációt.
    Az alváshiány negatívan befolyásolja a kognitív képességeket, a koncentrációt, a termelékenységet és a teljesítményt. Azaz, ha nem alszunk eleget, romlik a teljesítményünk és a közérzetünk is. Ezt egy 2020-as tanulmány is megerősíti, amely túlterhelt orvosokat vizsgált és megállapította, hogy a közepes, súlyos és nagyon súlyos alvászavarral küzdő orvosok 54%, 96% és 97% -kal nagyobb valószínűséggel követekkel el klinikailag jelentős orvosi hibákat.
  • Fokozza a sportteljesítményt.
    A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás javíthatja a finommotorikus képességeket, a reakcióidőt, az izomerőt, az izomállóképességet és a problémamegoldó képességeket, az alváshiány azonban növelheti a sérülések kockázatát és csökkentheti a testmozgás iránti motivációt.
  • Véd a szívbetegségek kialakulásával szemben.
    Az alvásminőség romlása és a kevés alvás fokozza a szívbetegségek kialakulásának kockázatát, illetve a magasvérnyomás-betegség kialakulásának veszélyét. Egy összehasonlító tanulmány megállapította, hogy a napi 7 óránál rövidebb alvás 13%-kal növeli a szívbetegségek miatti halálozás kockázatát.
  • Jó hatással van az emberi kapcsolatokra és a társas interakciókra.
    A fáradtság hatással lehet a humorérzékünkre és az empátiára is. Ha nem aludtunk eleget, morcosak és ingerlékenyek lehetünk. Ráadásul az alváshiány motivációcsökkenéshez vezethet, ami csökkenti a társadalmi aktivitást. Ráadásul ha mégis úgy döntünk, társasági életet élünk, nehezebb kialakítani a pozitív érzelmeket és összetartozás érzését.

 

Az alvás tehát létkérdés. Mégsem megy könnyen mindenkinek: az emberek harmada kevesebbet alszik napi hét óránál, az egészségügyi dolgozók közel fele megtapasztalja a kórós inszomniát, az emberek 76 százaléka pedig vagy maga is alvászavarokkal küzd vagy együtt él valakivel, akinél ez a helyzet. Ezért fejlesztettük ki a Deep Sleep Forte étrend-kiegészítőt L-trioptifánnal, citromfű-, komló-, macskagyökér- és golgotavirág-kivonattal.

 

Az L-triptofán az alváshoz szükséges neurotranszmitterek előanyaga

Az L-triptofán a szervezetben leggyakrabban előforduló triptofán-fajta, mely a húszféle alapvető fehérjealkotó aminosav egyike. Esszenciális aminosav, vagyis a szervezet nem tudja előállítani, ezért a táplálékkal kell bevinni. Mivel a természetes alváshoz szükséges neurotranszmitterek előanyaga, táplálék-kiegészítőként is fogyasztják alvászavarok, depresszió, pánikbetegség ellen.

Működési elve rendkívül egyszerű: az étkezés során bevitt L-triptofánt a szervezet először 5-HTP (5-hidroxi-triptofán) formává, majd szerotoninná alakítja, mely jeleket továbbít az idegsejtek között és befolyásolja hangulatunkat.

Számos tanulmány kimutatta, hogy a depresszióban szenvedők triptofánszintje alacsonyabb lehet a normálisnál. Az is kiderült, hogy az L-triptofán csökkenti a stressz-szintet, ugyanis amikor egy vizsgálatban egészséges felnőtteket tettek ki nagymértékű stressznek, azt találták, hogy a résztvevők szorongása, feszültsége és idegessége magasabb volt, amikor alacsony volt a triptofánszintjük.

Az L-triptofán optimális szintje emellett elősegítheti a viselkedéses normák betartását, míg hiányában fokozódhat a szorongás, illetve az agresszív viselkedéses tünetek.

Egy másik tanulmány megállapította továbbá, hogy alacsony triptofánszint mellett a hosszú távú memória teljesítménye rosszabb volt, mint normális esetben, összehasonlító tanulmányokból pedig az is kiderült, hogy az alacsony triptofánszint negatívan befolyásolja a kognitív funkciókat és a memóriát. (Ennek oka, hogy az L-triptofán a szervezetben szerotoninná alakul, mely befolyásolja az agyi tanulási folyamatokat. Vagyis ha nem képződik belőle elegendő, romlik a tanulási teljesítmény.)

 

Lényeges továbbá, hogy az L-triptofánból keletkező szerotonin egy része a szervezetben később melatoninná is alakul, mely ugyan természetes módon is előfordul a szervezetben, azonban étrendi úton is bevihető, étrend-kiegészítőként is népszerű. Ennek oka, hogy a melatonin hatással van a szervezet alvás-ébrenlét ciklusára, ezáltal közvetetten a tápanyagok anyagcseréjére és az immunrendszerre is.

 

Egy tanulmány megállapította, hogy a triptofánnal dúsított gabonapelyhek reggelire és vacsorára történő fogyasztása segített a felnőtteknek gyorsabban elaludni és hosszabb ideig aludni, mint amikor normál gabonapelyheket ettek. Más tanulmányok is rámutattak, hogy a melatonin étrend-kiegészítőként való alkalmazása javíthatja az alvás mennyiségét és minőségét.

 

A citromfű elsimítja az elme ráncait

A citromfű (Melissa officinalis) az árvacsalánfélék családjába tartozó, kellemes, citromra emlékeztető illatú, fehér virágú, évelő növény. A hatóanyagokat – citronella és citrál illóolajokat, illetve flavonoidokat, kávésavat, gyantát és szaponint – a növény levelei tartalmazzák, míg virága a citromfűolaj alapanyaga.

Hagyományosan a szorongás és idegesség csökkentésére, a kognitív funkciók javítására, valamint a szív védelmére használták, mára azonban tudjuk, hogy ez nemcsak placebo hatás, hiszen a citromfű

  • valóban segít a szorongás leküzdésében. Egy 2022-es kutatás megjegyzi például, hogy a citromfűben található vegyületek nyugtató vagy altató hatással is rendelkezhetnek. Egy másik kutatás rámutat, hogy a citromfű koncentrált formái segítenek csökkenteni a szorongást laboratóriumi körülmények között stressznek kitett embereknél.
  • ténylegesen hozzájárul a kognitív funkciók egészségéhez. Állatkísérletek bizonyítják, hogy a citromfű olyan vegyületeket tartalmaz, amelyek csökkenthetik az oxidatív stresszt, ezáltal közvetetten hozzájárul a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség és az olyan neurodegeneratív betegségek elkerüléséhez is, mint az Alzheimer-kór és a Parkinson-kór.
  • enyhítheti az álmatlanságot és elősegítheti a pihentető alvást. Egy 2019-es tanulmányban hét napon át figyelték meg a koszorúér-bypass műtéten átesett vizsgálati alanyok alvásminőségét. Az alanyok egy részének naponta 500 mg citromfűlevelet adtak. A résztvevők 54%-ánál szignifikánsan javult az alvásminősége és mennyisége, 49%-ánál pedig csökkent a szorongás önbevallásos szintje.
  • szívvédő hatással bír. A citromfű segít a magas sűrűségű lipoprotein koleszterin (HDL), az alacsony sűrűségű lipoprotein koleszterin (LDL), valamint a triglicerid értékek javításában.
  • természetes segítséget nyújt a herpesz kezelésében. A citromfű antivirális tulajdonságokkal rendelkezik, ez pedig segíthet a herpesz okozója, az 1-es típusú herpeszvírus (HSV-1) elleni védelemben. A 2023-as kutatás eredményei egyértelműsítik, hogy a citromfű gátolja a vírus sejtekhez való kötődését és szaporodását a szervezetben.

 

A komló nemcsak a sörben jó

Bár a komló elsősorban a hűsítő sörök alapanyagaként ismert, a kenderfélék családjába tartozó komló eredetileg főleg természetes gyógymódok alapjául szolgált. Hagyományos használata megfigyelések mentén vált gyakorlattá, teáját általában macskagyökérrel kombinálták. Ma elsősorban az alvászavarok, a hőhullámok, a szív- és érrendszeri betegségek és a depresszió kezelésére alkalmazzák.

 

Amiben biztosan számíthatunk rá:

  • az alvászavarok kezelése. Kutatók ápolónők egy csoportját vizsgálták. A kísérleti alanyok egy része a megfigyelés során minden este kapott egy alkoholmentes, komló tartalmú italt, melynek következtében az érintettek nemcsak gyorsabban és könnyebben szenderültek el a nap végén, hanem általános szorongásszintjük csökkenéséről is beszámoltak.
  • a változókori tünetek kezelése. Mivel a komlóban megtalálható 8-prenilnaringenin flavonoid a fitoösztrogének családjába tartozik, a komló képes lehet befolyásolni a női nemi hormonok és az ösztrogén hatását.
  • védelem a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel szemben. A komlóban található flavonoidok egyike a xanthohumol, mely segíthet az erek ellazításában és a vérkeringés javításában. Egy kísérleti állatok bevonásával végzett vizsgálat például rámutatott, hogy a komlóból kivont xanthohumol csökkentette a meszesedést az artériákban és a vénákban.
  • harc a rákos megbetegedésekkel szemben. Sokat elmond a xanthohumolban rejlő potenciálról, hogy laboratóriumi kémcsöves vizsgálatokban ez a flavonoid jól teljesített a rákos sejtek likvidálása során.
  • hangulatjavítás természetesen. Egy 2017-es kísérletben olyan egyetemistákat vizsgáltak, akik saját bevallásuk szerint hangulatzavarral küzdöttek, egyebekben azonban egészségesek voltak. Az alanyok egy részének aztán négy héten át 400 milligramm Melcalin komlót, másik részének placebot adtak. A vizsgálat végén a komlót szedőknél szignifikánsan csökkent a szorongás, a stressz és a depresszió szintje a placebo-csoporttal összehasonlítva.

 

A természet váliuma, a macskagyökér

Azok, akik nehezen nyugszanak meg, sokszor kerülnek érzelmi kilengések, illetve a szorongás hatása alá, bármit megtennének, hogy képesek legyenek megőrizni higgadtságukat és magabiztosságukat. Mivel ezek a felfokozott érzelmi állapotok gyakran járnak együtt alvászavarokkal is, a természetes szorongáscsökkentőként ismert macskagyökér ma népszerűbb, mint valaha.

Ami nagy szó, hiszen a Valeriana officinalis alkalmazásának története egészen az ókori Görögországig és a Római Birodalomig nyúlik vissza, ugyanis az Ázsiában és Európában egyaránt őshonos gyógynövényt már akkor is gyógyászati célokra használták. Ma már tudjuk, hogy eleink nem tévedtek, hiszen a klinikai vizsgálatok kiderítették, mi a növény rendkívüli hatásosságának oka: a valepotriátok, a monoterpének, a szeszkviterpének és a karboxilsavak, a lignánok és a flavonoidok, melyek mind előfordulnak a növényben, hatással vannak a szervezet GABA-receptoraira.

Hogy mit jelent minez a gyakorlatban? Azt, hogy a valerénsav és valerenol befolyásolja a GABA elnevezésű kémiai hírvivő működését, melynek elsődleges feladata az idegrendszer impulzusainak kezelése.  A GABA ugyanis az egyik fő neurotranszmitter, amely felelős az alvás szabályozásáért. (Vagyis mennyiségének növelése idegnyugtató hatással bír.)

A tévhitekkel ellentétben azonban nem a macskagyökér illatos virágai, hanem erősen szagos gyökerei és rizómái, illetve szárai szolgálnak az étrend-kiegészítők alapjául.

Amiben a macskagyökér segíthet:

  • A szorongás kezelése.Egy 2021-es vizsgálatban kísérleti alanyok egy csoportját arra kérték, hogy lefekvés előtt egy órával egy teljes hónapon át fogyasszanak 530 mg macskagyökér-kivonatot és azt találták, hogy ez szignifikánsan csökkentette a szorongásos tüneteket.Egy másik kutatásban a macskagyökér kényszerbetegségben (OCD) szenvedő betegekre való hatását vizsgálták és azt találták, hogy azok, akik 8 héten át naponta 765 mg macskagyökér-kivonatot szedtek, jelentős javulást tapasztaltak.
  • Az alvásminőség javítása.

Kutatások szerint a macskagyökér-kivonat alkalmazása csökkentheti az elalváshoz szükséges időt, valamint javíthatja az alvás minőségét és mennyiségét. Ezt egy 2017-es vizsgálat is megerősítette, melynek során a kísérleti alanyok 20 napon át lefekvés előtt macskagyökér-kivonatot tartalmazó tablettát alkalmaztak, majd azt tapasztalták, hogy gyorsabban elalszanak és hosszabb ideig pihennek, valamint kevesebbszer ébrednek fel éjszaka, mint a placebo csoport tagjai.

Hasonló hatás mutatkozik a menopauzán átesett, alvászavarokkal küzdő nők esetében is. Azok, akik kísérleti keretek között 4 héten át naponta kétszer 530 mg macskagyökér-kivonatot kaptak, jelentős alvásminőség-javulást tapasztaltak a placebo csoport tagjaihoz képest.

  • Női bajok kezelése.

A macskagyökér segíthet a PMS-ben vagy fájdalmas menstruációban szenvedő nők panaszainak enyhítésében, hiszen javítja a PMS fizikai, érzelmi és viselkedéses tüneteit.

Hatékonyságot mutat emellett a menopauza és a posztmenopauza alatt jelentkező hőhullámok kezelésében is. Egy 2018-as tanulmányban ugyanis a vizsgálati alanyoknak két hónapon át napi 1060 mg macskagyökér-kivonatot adtak, majd az alanyok a hőhullámok gyakoriságának és mértékének csökkenéséről számoltak be.

 

Gyógyító szépség: a golgotavirág egészségügyi hatásai

A golgotavirág a Malpighiales rendbe tartozó golgotavirág-félék (Passifloraceae) család egyik nemzetsége, mely elsősorban Észak-, Közép- és Dél-Amerika trópusi és szubtrópusi térségein, valamint Délkelet-Ázsiában, számos indonéz szigeten és Ausztrália keleti felén őshonos.

Mivel hazánkban elsősorban a növénykertek dísze, kevesen tudják, hogy a golgotavirág és a passiógyümölcs rokonságban állnak, ahogy azt is, hogy a páratlan szépségű növény kivonatai kedvező élettani hatással bírnak a szorongásoldás és az alvásminőség javításának területén.

  • Egy klinikai vizsgálatban a kutatók azt találták, hogy egereknél a Passiflora incarnata-val hasonló eredményeket ért el, mint a szorongáscsökkentő gyógyszerekkel. Ezt két másik kísérlet is igazolta. Sőt, egy kísérleti patkányok bevonásával végzett kutatás arra is rámutatott, hogy a golgotavirág-kivonat csökkentette a kísérleti állatok szorongását, ugyanakkor javította memóriakapacitásukat és kognitív teljesítményüket.
  • Egy 2011-es vizsgálatban a résztvevők naponta egy adag golgotavirág-kivonatból készült gyógyteát ittak. Hét nap elteltével az alanyok az alvásminőség javulásáról számoltak be.
  • Egy másik tanulmány megállapította, hogy a golgotavirág-kivonat alkalmazása jelentősen növeli a mélyalvás időtartamát a REM-fázisokkal szemben, illetve csökkenti az elalváshoz szükséges időt.

A Deep Sleep Forte amerikai-magyar fejlesztésű étrend-kiegészítő összetevőlistájának kialakításakor kiváló minőségű gyógynövény-kivonatokat alkalmaztunk, így biztonsággal alkalmazható alvászavarok és szorongásos panaszok esetén.

Összetevők: L-triptofán, macskagyökér-kivonat (Valeriana officinalis radix), HPMC növényi cellulóz kapszulahéj, golgotavirág-kivonat (Passiflora incarnata), komló-kivonat (Humulus lupulus),citromfű-kivonat (Melissa officinalis), rizsliszt (térfogatnövelő szer).

Hatóanyagtartalom a napi adagban (1 kapszula):

Aktív összetevőkMennyiségNRV%*
L-triptofán250 mg**
Macskagyökér kivonat150 mg**
Golgotavirág kivonat75 mg**
Komló kivonat75 mg**
Citromfű kivonat75 mg**

%NVR: Felnőttek számára ajánlott napi beviteli referenciaérték %-a
** a napi ajánlott mennyiség nincs meghatározva

Adagolás

Ajánlott adagolás:
Naponta 1-2 kapszula bevétele javasolt lefekvés előtt 30 perccel, bő folyadékkal. Szükség esetén az adagolás az orvos utasítása szerint módosítható.

Figyelmeztetések: Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépd túl! Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Használat előtt konzultálj orvosoddal, különösen ha várandós vagy, szoptatsz, súlyos betegséged van vagy vényköteles gyógyszert szedsz. Azonnal hagyd abba az étrend-kiegészítő alkalmazását, amennyiben nem kívánt tünetet tapasztalsz. A készítmény alkalmazása után gépjárművet vezetni vagy veszélyes gépeket kezelni nem ajánlott. Kerülendő más nyugtató hatású készítményekkel vagy alkohollal egyidejűleg alkalmazni.

Allergén információ: halat, rákféléket, mogyorót és dióféléket is feldolgozó üzemben készült.

GYERMEKEK ELŐL GONDOSAN ELZÁRVA TARTANDÓ!

Vásárlóink mondták

Deep Sleep Forte pihentető alvás kapszula 60 db termékről 0 értékelés
vissza az árakhoz
What Our Clients Say
4797 vélemény